Jako przedsiębiorca lub osoba planująca założyć własną firmę na pewno znasz powiedzenie "reklama dźwignią handlu".

 1. Klienci poszukują produktów i usług w Internecie
  I na tym punkcie mógłbym w sumie zakończyć ten wpis. Ponieważ praktycznie każdy posiada w domu komputer, a w kieszeni smartfon, pierwszym odruchem przy pojawieniu się zapotrzebowania jest uruchomienie przeglądarki internetowej i wyszukanie potrzebnych nam produktów przez Google czy na portalach społecznościowych.
 2. Strona podnosi wiarygodność firmy
  Posiadając stronę www umożliwiasz swoim potencjalnym klientom dowiedzieć się o profilu Twojej działalności czy przeczytać opinie innych o tym dlaczego warto skorzystać z Twoich usług. Na stronie mogą także dowiedzieć się w jakich godzinach mogą zastać Twój lokal otwarty lub ile kosztują Twoje produkty. W każdej chwili strona www może być rozszerzona o funkcjonalność E-sklepu, o którym przeczytasz więcej tutaj.
 3. Brak strony – nie istniejesz na rynku
  Jeśli potencjalni klienci nie znajdą Twojej strony – która nie istnieje, najprawdopodobniej trafią na stronę konkurencji i po prostu skorzystają z ich usług. Część osób może pomyśleć też, że skoro firma nie posiada strony to nie podchodzi do swojego biznesu na poważnie. Inną sytuacją jest gdy strona www istnieje ale jest marnej jakości – wtedy efekt może być znacznie gorszy od nieposiadania strony. Ponieważ brak witryny to głównie stracone możliwości tak brzydka, wolna, nieresponsywna strona www może wystawić negatywną opinię działalności, którą reprezentuje.
 1. Liczy się pierwsze wrażenie
  W odpowiedni sposób zaprojektowana strona oraz odpowiednie rozmieszczenie treści pozwala przekazać konkretny komunikat i wywołać w odbiorcy dane emocje. Profesjonalnie zaprojektowana strona świadczy o fachowym oraz rzetelnym podejściu przedsiębiorstwa do wykonywanych przez siebie usług. Dobrze zaprezentowany produkt zwiększa szansę do zamknięcia sprzedaży a tym samym zwiększa dochody firmy.
 2. Inni już ją mają
  Nie posiadając strony internetowej jesteś już o przynajmniej jeden krok za konkurencją, która prawdopodobnie stronę internetową już ma. Dlatego posiadanie strony www jest właściwie koniecznością a jedynym sposobem na wyróżnienie się z tłumu jest stworzenie strony dobrze przemyślanej, nietuzinkowo zaprojektowanej i wdrożonej przy użyciu najnowszych technologii. Około 1/3 firm nie posiada strony responsywnej a więc nie wyświetlają się one poprawnie na tabletach czy smartfonach, co też jest czynnikiem mogącym obniżyć skuteczność witryny.

Podsumowując – w nowoczesnym świecie posiadanie firmowej strony internetowej jest rzeczą konieczną. Daje ona wiele możliwości marketingowych jak chociażby przedstawienie firmy czy ułatwia kontakt z klientami (live chat, formularze kontaktowe) lub nawet przedstawienie i bezpośredni zakup produktu. Warto pamiętać, że strona de facto jest handlowcem pracującym dla Twojej firmy 24 godziny na dobę i jej głównym celem jest sprzedawać. Jednocześnie trzeba mieć na uwadzę jakość wykonanej witryny ponieważ zwykła, pozostawiona sobie strona-wizytówka najprawdopodobniej nie osiągnie zamierzonych celów marketingowych.