home
usługi +
realizacje
baza wiedzy
kontakt
Wróć

Ile kosztuje strona internetowa - zobacz za co płacisz i dlaczego nie warto oszczędzać

Łukasz Kaczmarczyk , 07.03.2018

Masz firmę? Chcesz prowadzić bloga lub sprzedaż internetową? Potrzebujesz profesjonalnej strony internetowej, którą przygotuje dla Ciebie prawdziwy fachowiec. Perfekcyjnie zaprojektowana strona WWW potrafi skutecznie przyciągnąć czytelników, klientów lub gości, a tym samym zwiększyć zainteresowanie Twoim produktem, tekstami lub usługami. Zobacz, ile kosztuje strona internetowa, za płacisz i dlaczego nie powinieneś oszczędzać.

 

Ile powinno kosztować zrobienie strony internetowej?

Wbrew pozorom to bardzo trudne pytanie. Może to być od 100 zł do nawet 30.000 zł i więcej. Skąd taka rozbieżność? Końcowa wycenia zależy od wielu czynników, a w tym od:

- funkcjonalności strony
- autorskiej grafiki
- czasu wykonania
- użytej technologii
- ilości zakładek
- rodzaju CMS’a – systemu zarządzania treścią.


Wszystko ma znaczenie i wpływa na to, ile ostatecznie zapłacisz za stronę, która ma przecież służyć przez wiele lat.
 

Poznaj ceny orientacyjne stworzenia strony internetowej

Żaden webmaster, o ile nie oczekujesz podstawowej strony typu wizytówka, nie poda ostatecznej wyceny „z miejsca”. Wielu specjalistów, w tym również my, podchodzi do każdego zlecenia i klienta indywidulanie – określając jego potrzeby i oczekiwania. Dopiero po konsultacjach i analizie projektu, można mówić o cenie. Orientacyjne ceny wyglądają tak:


- prosta strona wizytówka – 400-1.500 zł.
strona wizytówka z autorską grafiką – 1.500-2.500 zł.
rozbudowana strona internetowa – 2.500-6.000 zł.
serwis internetowy lub sklep internetowy – 3.000-30.000 zł.

Do tego dochodzą też dodatkowe koszty, takie jak dedykowany CMS – program do zarządzania treścią, pozycjonowanie strony i/lub jej optymalizacja SEO oraz koszty związane z serwerem, domeną, hostingiem i administracją. Trudno podać tutaj konkretne ceny, ponieważ każda firma ma własny cennik.
 

Dlaczego nie powinieneś oszczędzać na stronie internetowej?

Na stronie internetowej nie należy oszczędzać a jej wykonanie warto powierzyć specjaliście. W końca strona WWW to Twoja wizytówka w sieci. Od jej wyglądu i funkcjonalności zależy Twój sukces i sukces Twojej marki. Dobrze zaprojektowana strona nie będzie kosztować mało, ale ta kwota szybko się zwróci. Klienci z pewnością docenią czytelność, unikalne treści, autorskie grafiki i krótki czas ładowania. O tym wszystkim nie ma nawet mowy w przypadku najtańszych projektów. Jakość jest w cenie!

Szukasz dobrego projektu i profesjonalnej strony internetowej? Zdaj się na IDEAWARE i zapytaj o indywidualną wycenę.

 

Komentarze