home
usługi +
realizacje
baza wiedzy
kontakt
Wróć

WordPress czy system dedykowany?

Łukasz Kaczmarczyk , 14.02.2018

WordPress to niewątpliwie najpopularniejszy system do zarządzania treścią serwisów internetowych. Na bieżąco aktualizowane rozszerzenia dają mnóstwo możliwości rozbudowy strony. Każdy nawet najmniej doświadczony użytkownik po zapoznaniu się z interfejsem jest w stanie obsługiwać stronę internetową, zamieszczać na niej treści, edytować istniejące teksty bez konieczności nauki „dziwnych krzaczków”. Czy zatem WordPress jest niezastąpiony i można na nim zrobić wszystko?

Gdyby tak było, nie istniałyby inne silniki takie jak Joomla, PrestaShop, Magento, Moodle i wiele innych. Niekiedy zdarza się, że żaden z dostępnych silników nie jest w stanie podołać rzuconemu wyzwaniu.

Do czego nadaje się WordPress?

WordPress to wspaniałe narzędzie do tworzenia prostych stron, blogów a nawet sklepów internetowych. Po zainstalowaniu wypasionej szatki, lub przygotowaniu i zintegrowaniu własnej możemy z powodzeniem prowadzić działania marketingowe a także sprzedawać swoje produkty przy stosunkowo niskich kosztach startu. Jest on jednak dość mocno ograniczony i chcąc zbudować zaawansowany serwis jak np. Allegro czy OLX.pl WordPressa musimy odpuścić. Nakład pracy potrzebny na dostosowanie silnika do potrzeb takiego portalu jest tak duży, że znacznie prościej i taniej byłoby stworzyć swój własny system.

Stworzenie sklepu internetowego na WordPressie również jest możliwe, dzięki rozszerzeniu WooCommerce. Sprawdza się świetnie przy małych sklepach, oferujących standardową sprzedaż. Chcąc czegoś więcej niestety WordPress znów wymięka.

Ponieważ WordPress jest bardzo popularny, często pada ofiarą ataków hakerów. W ostatnim czasie bardzo dużo stron zostało zarażonych wirusami, które umieszczały niezbyt atrakcyjne treści na stronach opartych o ten silnik. Można się przed tym ustrzec aktualizując na bieżąco wtyczki i cały silnik. Gdy posiadamy autorski system (o ile istniała potrzeba stworzenia takiego) możemy być znacznie spokojniejsi, oczywiście jeśli autor stworzył go zgodnie ze sztuką.

Podsumowując, WordPress to świetne narzędzie do tworzenia prostych stron i sklepów. Taka strona z powodzeniem może pozytywnie wpłynąć na prowadzony przez nas biznes. Problem pojawia się, gdy chcemy czegoś więcej.

Autor: Łukasz Kaczmarczyk

Jeśli masz wątpliwości w jakiej technologii powinna być Twoja nowa strona www - napisz do nas. Z radością doradzimy i zaproponujemy optymalne rozwiązanie!

Kontakt

Komentarze