Masz firmę? Chcesz prowadzić bloga lub sprzedaż internetową? Potrzebujesz profesjonalnej strony internetowej, którą przygotuje dla Ciebie prawdziwy fachowiec. Perfekcyjnie zaprojektowana strona WWW potrafi skutecznie przyciągnąć czytelników, klientów lub gości, a tym samym zwiększyć zainteresowanie Twoim produktem, tekstami lub usługami. Zobacz, ile kosztuje strona internetowa, za płacisz i dlaczego nie powinieneś oszczędzać.

Ile powinno kosztować zrobienie strony internetowej?

Wbrew pozorom to bardzo trudne pytanie. Może to być od 100 zł do nawet 30.000 zł i więcej. Skąd taka rozbieżność? Końcowa wycenia zależy od wielu czynników, a w tym od:

  • funkcjonalności strony
  • autorskiej grafiki
  • czasu wykonania
  • użytej technologii
  • ilości zakładek
  • rodzaju CMS’a – systemu zarządzania treścią.

Wszystko ma znaczenie i wpływa na to, ile ostatecznie zapłacisz za stronę, która ma przecież służyć przez wiele lat.

Poznaj ceny orientacyjne stworzenia strony internetowej

Żaden webmaster, o ile nie oczekujesz podstawowej strony typu wizytówka, nie poda ostatecznej wyceny „z miejsca”. Wielu specjalistów, w tym również my, podchodzi do każdego zlecenia i klienta indywidulanie – określając jego potrzeby i oczekiwania. Dopiero po konsultacjach i analizie projektu, można mówić o cenie. Orientacyjne ceny wyglądają tak:

  • prosta strona wizytówka – 900-1.500 zł.
  • strona wizytówka z autorską grafiką – 2.500-3.500 zł.
  • rozbudowana strona internetowa – 6.500-10.000 zł.
  • serwis internetowy lub sklep internetowy – 15.000-30.000 zł.

Do tego dochodzą też dodatkowe koszty, takie jak dedykowany CMS – program do zarządzania treścią, pozycjonowanie strony i/lub jej optymalizacja SEO oraz koszty związane z serwerem, domeną, hostingiem i administracją. Trudno podać tutaj konkretne ceny, ponieważ każda firma ma własny cennik.

Dlaczego nie powinieneś oszczędzać na stronie internetowej?

Na stronie internetowej nie należy oszczędzać a jej wykonanie warto powierzyć specjaliście. W końca strona WWW to Twoja wizytówka w sieci. Od jej wyglądu i funkcjonalności zależy Twój sukces i sukces Twojej marki. Dobrze zaprojektowana strona nie będzie kosztować mało, ale ta kwota szybko się zwróci. Klienci z pewnością docenią czytelność, unikalne treści, autorskie grafiki i krótki czas ładowania. O tym wszystkim nie ma nawet mowy w przypadku najtańszych projektów. Jakość jest w cenie!

Szukasz dobrego projektu i profesjonalnej strony internetowej? Zdaj się na IDEAWARE i zapytaj o indywidualną wycenę.